Najczęstsze pytania na temat rozciągliwego węża ogrodowego YOYO

CZY PISTOLET WĘŻA OGRODOWEGO YOYO MA STANDARDOWE ZŁĄCZE?

Tak, pistolet węża ogrodowego YOYO ma standardowe złącze. Można je łatwo połączyć z automatycznymi złączkami dostępnymi na rynku.

JAKIE MAKSYMALNE CIŚNIENIE WYTRZYMUJE WĄŻ OGRODOWY YOYO?

Według testów zgodności ciśnienie rozrywające wąż ogrodowy YOYO wynosi 20 barów.
Ciśnienie robocze zalecane dla prawidłowego użytkowania węża do nawadniania YOYO zawiera się w przedziale od minimum 1 bara do maksimum 4 barów. W przypadku ciągłego użytkowania węża do nawadniania YOYO przy ciśnieniu wody przekraczającym 4 bary, żywotność produktu ulega skróceniu.

ILE WYNOSI DŁUGOŚĆ WĘŻA DO WODY YOYO W STANIE SPOCZYNKU?

Wąż ogrodowy YOYO, po kilkukrotnym użyciu, zwiększa dwukrotnie swą pierwotną długość w wyniku przepływu wody pod ciśnieniem typowym dla instalacji domowej (ok. 3 bary). Zatem początkowa długość węża to mniej więcej połowa jego długości podczas użycia. Przykładowo, wąż ogrodowy YOYO o długości 8 metrów skraca się, w stanie spoczynku, o około połowę, a więc jego długość to 4 metry.

CZY ZŁĄCZA WĘŻA DO NAWADNIANIA YOYO SĄ STANDARDOWE?

Złącze zamontowane na wężu ogrodowym YOYO nie jest uniwersalne. Można je wymienić na złącza YOYO dostępne w niektórych sklepach lub w sprzedaży online.
Przyleganie złącza do węża jest bardzo ważne. Stosowanie złączy innych niż oryginalne złącza YOYO nie gwarantuje szczelności ani deklarowanej rozciągliwości.

CZY MOŻNA POŁĄCZYĆ ZE SOBĄ DWA ROZCIĄGLIWE WĘŻE YOYO?

Tak, można połączyć ze sobą dwa węże ogrodowe YOYO przy użyciu standardowej złączki dostępnej w sklepach i w sprzedaży online.
Jest to zwykła złączka. Należy pamiętać, że wzrost długości węża może mieć wpływ, choć jest on niewielki, na natężenie przepływu.
Na zdjęciu przedstawiono dostępny element opcjonalny serii YOYO, którego zakup jest możliwy także na stronie Amazon.

Tak, można połączyć ze sobą dwa węże ogrodowe YOYO przy użyciu standardowej złączki dostępnej w sklepach i w sprzedaży online. Jest to zwykła złączka. Należy pamiętać, że wzrost długości węża może mieć wpływ, choć jest on niewielki, na natężenie przepływu. Na zdjęciu przedstawiono dostępny element opcjonalny serii YOYO, którego zakup jest możliwy także na stronie Amazon.

CZY MOGĘ STOSOWAĆ WĄŻ OGRODOWY YOYO DO MYJKI CIŚNIENIOWEJ?

Tak, można korzystać z węża do wody YOYO do zasilania myjek ciśnieniowych do użytku domowego (hobbystyczne o max. natężeniu przepływu 600l/h). Nie nadaje się on natomiast do zasilania profesjonalnych myjek ciśnieniowych lub o natężeniu przepływu przekraczającym 600 l/h.

CZY WĄŻ DO NAWADNIANIA YOYO MOŻNA NAPRAWIAĆ?

Jeśli wąż ogrodowy YOYO ulegnie przedziurawieniu, można odciąć uszkodzoną część i ponownie zamontować złączkę tak, jak na innych wężach do nawadniania ogrodu. Zalecamy stosowanie wyłącznie złączek YOYO, ponieważ inne rodzaje nie gwarantowałyby szczelności ani deklarowanej wydajności.

GDZIE MOŻNA KUPIĆ WĄŻ DO WODY YOYO?

Sieć dystrybucji węża do nawadniania YOYO jest bardzo gęsta. Nasza wyszukiwarka sklepów dostępna pod adresem https://www.yoyotuboestensibile.it/rivenditori/ umożliwi znalezienie najbliższego punktu sprzedaży. Produkt dostępny jest także w sprzedaży online i bezpośrednio pod tym linkiem na Amazonie